2015 metų archyvas

IX-osios Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės

2015 09 24

2015 m. rugsėjo 17-19 dienomis  Dubingiuose, seminarų  ir poilsio centre vyko jau IX Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės. Į šias žaidynes  susirinko 31 greitosios medicinos pagalbos įstaigų komanda.  Kaip ir kasmet, žaidynėse dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir 2 medikų komandos iš Lenkijos ir 3 - iš Kazachstano. Pirmą kartą kartu su medikais žaidynėse mokėsi ir varžėsi teikdamos pagalbą nukentėjusiems imituotų nelaimių atveju ir Lietuvos kariuomenės Dr. Jono
Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, Lietuvoje dislokuotų NATO pajėgų medikai.

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotį  atstovavo puikūs mūsų  įstaigos darbuotojai: skubios medicinos pagalbos slaugos specialistė Audronė Vidugirienė, gydytojas Tomas Kaminskas ir paramedikas Tomas Ašmena.

Žaidynių metu visi dalyviai turėjo progą susipažinti su naujausiais gydymo būdais ir metodais, išbandyti automobilio apsivertimo imitavimo įrenginį ir įsitikinti saugos diržų svarba. Lietuvos automobilių sporto federacijos atstovai GMP komandas supažindino su sportininkų naudojama įranga ir pagalbos teikimo ypatumais, kaip taisyklingai ištraukti nukentėjusiuosius iš avariją patyrusio automobilio. Žaidynių dalyviai susipažino su  karinės technikos ekspozicija, mobilia ligonine, o Lietuvos kariuomenės instruktoriai ekspertai vedė praktinius mokymus, kaip užtikrinti greitosios medicinos pagalbos medikų saugumą, teikiant pagalbą nukentėjusiems karinių veiksmų metu.

Tarp skubios pagalbos teikimo užduočių, buvo parengta masinės nelaimės  užduotis, kurioje buvo imituota teroristų ataka prieš civilius žmones, vykstančius autobusu. Karo ir civiliai greitosios medicinos pagalbos darbuotojai turėjo galimybę teikti pagalbą tarpusavyje koordinuodami veiksmus.

„Mes džiaugiamės ypač sėkmingu mūsų komandos pasirodymu žaidynėse ir garbingai užimta antra vieta. Ir toliau tobulinsime savo praktinius įgūdžius, lauksime kitų žaidynių. Juk nuo mūsų pasirengimo priklauso kaip kokybiškai ir sėkmingai galime teikti pagalbą tiems, kam jos labiausiai reikia“,- sakė įstaigos vadovė Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė. 

Fotogalerija