2016 metų archyvas

Mūsų sėkmės istorijos 2016

2016 09 29

Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai kasdien teikdami skubią medicinos pagalbą, gelbėdami gyvybes, skubėdami į autoįvykius, gaisrus, staiga prasidėjusius gimdymus ir kitomis aplinkybėmis dažnai džiaugiasi sėkmingai atliktu darbu ir kiekviena sėkmė būna kaip maža ar didesnė sėkmės istorija.

Prieš X-ąsias Lietuvos GMP žaidynes Krizių tyrimo centras, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija inicijavo sėkmės istorijų greitosios medicinos pagalbos įstaigų darbe rinkimą ir paminėjimą. Įstaigos pateikė daug sėkmės istorijų apie išgelbėtas gyvybes, laimingai pasibaigusias kartais atrodančias beviltiškomis darbines situacijas.

Šį kartą Kauno rajono GMPS pateikė tris sėkmės istorijas. Viena iš jų įvyko dar 2012 m., kai dar veikė Kauno rajono GMPS dispečerinė. Tuo metu dispečeriu dirbęs paramedikas Juozas Gicevičius savo profesionalumo dėka bendradarbiaujant su policijos pareigūnais, BPC darbuotojais, išgelbėjo dviejų penkiolikmečių gyvybes, kurios buvo vartojusios neaiškios kilmės medikamentų, alkoholio ir pasiklydusios joms nežinomoje vietoje. Veikiamos šio pražūtingo vaistų ir alkoholio kokteilio merginos apsvaigo, buvo išsigandusios, galėjo tik apytiksliai nusakyti savo buvimo vietą (miške, prie upės) ir skambindamos medikams pagalbos jau sunkiai kalbėjo telefonu. Po beveik trijų valandų kompleksinių paieškų ši istorija baigėsi laimingai, mergaitės buvo rastos, saugiai pristatytos į skubios pagalbos skyrių tolimesniam gydymui.

Kita istorija įvyko šių metų pavasarį, kai buvo gautas iškvietimas pas šeimą, kai staiga vaikui pradėjo skaudėti galvą, pakito elgesys. Atvykus medikams, nustatyta sunki mamos ir trijų mažamečių vaikų būklė, sąmonės netekimas dėl apsinuodijimo sugedus namuose sumontuotam dujų katilui. Vėlgi, visa šeima buvo laiku išgelbėta, jai suteikta reikiama pagalba ir visi pristatyti specializuotam gydymui. Tąkart pagalbą šeimai teikė dvi mūsų komandos. Pirmieji į įvykio vietą atvyko skubios medicinos pagalbos slaugos specialistė Vilma Karietienė, paramedikas Juozas Gicevičius, jiems į pagalbą atskubėjo gydytojas Sergej Gavrilov ir paramedikas Saulius Valadka.

Trečioji mūsų sėkmės istorija – tai visai Lietuvai gerai žinomas atsitikimas, kai šią vasarą jaunuolis įkrito į šiaudų smulkintuvą. Dėl įvykio aplinkybių ir daugybinių viso kūno sužalojimų buvo sudėtinga prie jaunuolio net prieiti. Atvykusi GMP komanda gydytoja Galina Lisovskaja ir paramedikas Liutauras Petraitis, patys lipo į jau išjungtą šiaudų smulkintuvą, ir pasiguldę nuketėjusįjį ant kietos imobilizacinės lentos su aplinkinių darbininkų pagalba išsikėlė jį iš agregato. Suteikus būtinąją pagalbą jaunuolis buvo skubiai pristatytas į Kauno klinikų skubios pagalbos skyrių, kur buvo nukreiptas skubiai operacijai. Šiandien visi džiaugiamės sėkmingai pasibaigusiu šiuo tragišku įvykiu.

Šios ir dar daug kitų laimingai pasibaigusių istorijų mus lydi mūsų darbe kiekvieną dieną, o šių istorijų gelbėtojai buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanomis. Šis dėmesys mus skatina ir toliau su atsidavimu dirbti šį atsakingą ir sunkų darbą.