2012 metų archyvas

Reforma

2012 11 02

Nuo 2012 metų sausio greitosios medicinos pagalbos stočių dispečerinės tarnybos (iš viso šalies savivaldybėse veikė 56 tokios tarnybos) pradėtos centralizuoti: vykdant pertvarką jos jungiamos į dešimt dispečerinių, įsikūrusių buvusių apskričių centruose. 

Šiuo metu Lietuvos Respublikoje jau veikia Vilniaus, Šiaulių,  Panevėžio, Marijampolės regioninės dispečerinės. Esant centralizuotai dispečerinei, pagalbos ligoniui teikimas sprendžiamas kompleksiškai. Tai yra, esant iškvietimui, į įvykio vietą arba pas ligonį vyksta ta brigada, kuri yra laisva ir yra arčiausiai įvykio vietos, nepriklausomai nuo teritorinio administracinio suskirstymo į savivaldybes. Taip koordinuojant GMP brigadas iš centrinės dispečerinės efektyviau ir operatyviau suteikiama pagalba pacientams. 

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotyje taip pat vykdant šią reformą keičiama nusistovėjusi darbo tvarka, GMP brigadų išdėstymas rajono teritorijoje. GMP budinčios brigados persikels budėti arčiau rajono gyventojų. Šiuo metu jau baigiamos įrengti budėjimo patalpos Girionyse, Sitkūnuose ir Akademijoje. Taigi, savo rajono žmones jos pasieks dar greičiau.

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerinės tarnybos paslaugas šių metų lapkričio pabaigoje perims Kauno apskrities dispečerinė. Rajono gyventojai turės pratintis prie standartizuoto, pagal protokolą registruojamo kvietimo pobūdžio. Tai rajono gyventojams bus nauja, tačiau tokia kvietimo registravimo forma padės apskrities dispečeriui tiksliau numatyti, kokią pagalbą siųsti sergančiam ar nukentėjusiam per nelaimingą atsitikimą.