2013 metų archyvas

Kauno rajone paskelbta gripo epidemija

2013 02 06

 „Įvertinus tai, kad sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukeltomis ligomis peržengė epideminį lygį, greitosios medicinos pagalbos tarnybos darbo krūviai ženkliai padidėjo, tad  perspėjame gyventojus, kad kartais gali tekti laukti greitosios medicinos pagalbos ilgiau nei įprastai. Kviečiu gyventojus būti supratingais, besirūpinančiais savo sveikata ir susirgus, turint galimybę, į gydymo įstaigą diagnozės patikslinimui ir tyrimų atlikimui vykti savo transportu, dažniau konsultuotis telefonu ir tiesiogiai su savo šeimos gydytoju. Greitosios medicinos pagalbos medikai, atvykę  pas pacientą netikslina ligos diagnozės, o esant indikacijoms veža ligonį į gydymo įstaigos skubios pagalbos skyrių,“- situaciją vertina Kauno rajono GMPS vyr. gydytoja Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė.

Dar kartą primename Kauno rajono gyventojams, kad būtina laikytis tam tikrų rekomendacijų, siekiant išlikti sveikiems, susirgus neužkrėsti aplinkinių ir patiems kuo greičiau pasveikti. Patariama vengti masinių žmonių susibūrimo vietų, dažnai plauti rankas, kosint ar čiaudint prisidengti burną vienkartinėmis nosinaitėmis, tinkamai rengtis, vengti bendrauti su sergančiais, stiprinti organizmo imunitetą, dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas. Siekiant apsisaugoti nuo galimų grėsmingų gripo komplikacijų, rekomenduojama skiepytis nuo gripo.

Siekiant kuo efektyviau ir savalaikiai gauti medicinos pagalbą susirgus, kai pasireiškia  gripo ar ūmaus virusinio susirgimo  pradžia, gyventojams rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, dėl simptominio gydymo pasitarti telefonu. Pastebėjus, kad simptominis gydymas neefektyvus, reikėtų vykti pas šeimos gydytoją į konsultaciją, atlikti būtinus tyrimus diagnozės patikslinimui ir efektyvaus gydymo paskyrimui. Jei sveikatos būklė labai pablogėja staiga, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą arba savo transportu vykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą ar ligoninės skubios pagalbos skyrių.