2013 metų archyvas

Informacija dėl GMP kvietimų

2013 04 19

Nuo 2012 metų lapkričio 26 d. Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties skambučius priima ir greitosios medicinos pagalbos kvietimus koordinuoja Kauno apskrities dispečerinė tarnyba, esanti Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje. Sprendimas priimtas Kauno rajono savivaldybės mero potvarkiu, atsižvelgiant į vykdomą dispečerinių centralizavimo procesą Lietuvoje.

Kauno apskrities dispečerinė tarnyba dirba pagal GMP pajėgų valdymo ir koordinavimo modelį, veikiantį daugiau nei 40 vakarų valstybių. Šis pilnai kompiuterizuotas ir standartizuotas modelis leidžia greitai ir efektyviai priimti skambučius ir koordinuoti GMP pajėgas.

Norime informuoti, kad esant smulkiems negalavimams ar iškilus neaiškumams ir pageidavimui pasikonsultuoti dėl ligos, reikėtų kreiptis telefonu ar tiesiogiai į savo šeimos gydytoją. Šeimos klinikų nedarbo metu (savaitgalį, naktį, švenčių dienomis) yra  sudarytos sutartys su Kauno ligoninėmis, kad aptarnautų, konsultuotų jų  pacientus. Apie tokias sutartis su ligoninėmis ir kontaktinius telefonus, kur pasiskambinti konsultuotis,  jus turėtų informuoti Jūsų šeimos gydytojas. Konsultavimo paslaugų Kauno apskrities dispečerinė tarnyba neteikia.

Primename,  kad   TRUMPIEJI        NUMERIAI  112, 03, 103, 033 yra skirti SKUBIAI IŠSIKVIESTI GREITOSIOS MEDICINOS PAGALBĄ, atsiradus gyvybei grėsmingoms būklėms, STAIGA pablogėjus sveikatai, susižeidus bei kitais skubiais atvejais. Paskambinus šiais numeriais yra AKTYVUOJAMA pagalba.  Artimiausia laisva GMP brigada vyksta į įvykio vietą nedelsiant, kuri pacientui teikia skubią, būtinąją ir neatidėliotiną pagalbą. Greitosios medicinos pagalbos medikai įvertina žmogaus gyvybines funkcijas,  ligos simptomus, stabilizuoja būklę ir transportuoja į ligoninės skubios pagalbos skyrių diagnozės patikslinimui ir tolimesnės gydymo taktikos parinkimui. Iškvietus GMP tarnybą, namuose diagnozė nėra nustatinėjama ar tikslinama.

Žmonės dažnai skambina trumpaisiais numeriais, nepagalvodami, kad jie iš karto aktyvuoja GMP ekipažą. Pas juos pagalba išvyks, o atsitikus TIKRAI GRĖSMINGAM   GYVYBEI   ĮVYKIUI, gali pritrūkti pajėgų. Dėl didelio skambučių kiekio (tame tarpe norinčių pasikonsultuoti) šiuo metu  greitosios medicinos pagalbos sistema yra labai apkrauta ir greitosios medicinos pagalbos pacientai, esantys kritinėse gyvybei būklėse, kartais priversti laukti ilgiau nei turėtų.

Taigi, dar kartą primename, atsakingai skambinkite trumpaisiais numeriais ir be būtino reikalo nesikreipkite į spec. tarnybas.
Tikimės jūsų supratimo ir bendradarbiavimo.        

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos administracija