2014 metų archyvas

9-osios tarptautinės GMP žaidynės Lenkijoje

2014 02 14

2014 m. sausio pabaigoje  mūsų įstaigos komanda: gydytojas Tomas Kaminskas, skubios medicinos pagalbos slaugos specialistė Kristina Banel ir paramedikas Tomas Ašmena dalyvavo tarptautinėse greitosios medicinos pagalbos žaidynėse Lenkijoje.

Šios žaidynės rengiamos jau devintą kartą. Mūsų įstaiga jose dalyvauja trečią kartą.  Kasmet į šias tarptautines GMP žaidynes susirenka įvairių šalių gelbėtojai, dirbantys GMP tarnyboje. Tai unikali proga  pasidalinti patirtimi, pasitikrinti savo praktinius įgūdžius teikiant skubią ir neatidėliotiną medicinos pagalbą.

Ir šiemet į Ščyrką susirinko apie 60 komandų iš Lenkijos, Ukrainos, Turkijos, Graikijos.  Jau tampa tradicija ir mūsų įstaigos atstovams pasitikrinti savo jėgas gelbstint nukentėjusius imituotose situacijose. Šiose žaidynėse  kasmet parengiamos nestandartinės užduotys. Nauja tai, kad vis didesnis dėmesys skiriamas gelbėtojų fiziniam pasirengimui.

Šį kartą mūsų komandos narys -  paramedikas Tomas Ašmena buvo išrinktas sportiškiausiu gelbėtoju tarp užsienio komandų.

Po žaidynių komanda džiaugėsi įgyta patirtimi, noru toliau  tobulėti.

“Ir toliau sieksime, kad kuo daugiau įstaigoje dirbančių išvažiuojamųjų GMP brigadų narių sudalyvautų Lietuvos ar tarptautinėse GMP žaidynėse. Tai vieta, kur pasitaikančios klaidos nekainuoja gelbėjamo žmogaus sveikatos ar gyvybės, o lieka atmintyje ir nekartojamos kasdieniniame darbe,” - kalbėjo įstaigos direktorė Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė.

Fotogalerija