2014 metų archyvas

Pratybos Kauno oro uoste 2014

2014 07 28

2014 m. liepos mėn. 18 d. Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties medikai dalyvavo Tarptautiniame Kauno oro uoste vykusiose mokomosiose specialiųjų tarnybų pratybose.

Pratybų metu buvo inscenizuota orlaivio aviakatastrofa.

Bendrasis pagalbos centras gauna informaciją, kad tarptautinio reiso lėktuvui su 50 keleivių, leidžiantis Kauno oro uoste neišsiskleidė dešinės pusės važiuoklė, dėl ko jis turi leistis avariniu būdu. Į oro uostą buvo išsiųstos gausios specialiųjų tarnybų pajėgos. Nusileidimo metu lėktuvas nuslydo nuo tako, iščiuožė iš orouosto teritorijos ribų ir iš nulūžusio sparno pradėjo tekėti degalai, kurie užsidegė.

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo Kauno rajono ir Kauno miesto GMP, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo, bei oro uosto saugos tarnybų pajėgos.

Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai atliko sužeistųjų apžiūrą, rūšiavimą, suteikė pirmąją bei reanimacinę medicininę pagalbą išneštiems į saugią zoną nukentėjusiesiems bei imitavo tolimesnį jų transportavimą į gydymo įstaigas.

Gelbėjimo operacijos metu visi nukentėję sulaukė atitinkamos pagalbos, o medikai turėjo puikią progą įvertinti savo komandinio darbo bei bendradarbiavimo įgūdžius masinės nelaimės atvėju su kitomis specialiosiomis tarnybomis. Praktinėse pratybose dalyvavę medikai S.Gavrilov, V.Karietienė, K. Kybartas pastebėjo didžiulę naudą visoms gelbėjimo tarnyboms ir dalyviams.